Lakástámogatás 2018 egyedülálló szülőknek – már 1 gyermekkel is igényelhető >>> Osszátok meg …

Lakástámogatás 2018 egyedülálló szülőknek – már 1 gyermekkel is igényelhető >>> Osszátok meg …

↓↓↓ Oszd meg vagy Nyomj egy Lájkot – Köszi ↓↓↓

Lakástámogatás egyedülálló anyáknak >>  Egy gyermek után járó támogatás egyedülállóknak lakásra, lakhatásra!

A manapság még két ember keresetével is nagyon nehéz saját lakást vásárolni, ám, ha egyedülálló vagy akkor ez még nagyobb falat. Létezik egy megoldás a problémára, mert néhány éve az egyedülálló szülőkre is kiterjesztették az állami kezességvállalás lehetőségét hitelfelvétel és lakásvásárlás esetén. Ehhez természetesen meg kell felelned bizonyos feltételeknek, mivel a kedvezményt csak 35 év alatti szülők vehetik igénybe, akiknek még nincs a nevükön saját tulajdonú ingatlan. Albérletre is kaphatsz támogatást >>>

Lakástámogatás:

A magánszemélyek lakáshoz jutását, lakhatási körülményeinek javítását szolgáló támogatások körét az elmúlt időszakban hatályba lépett jogszabályok jelentősen megváltoztatták és kibővítették. A 2009. július 1-eje előtt lakásépítési kedvezményre, megelőlegező kölcsönre, fiatalok otthonteremtési támogatására, kiegészítő illetve jelzáloglevél kamattámogatású kölcsönökre megkötött szerződések alapján folyósíthatóak az állami lakástámogatások 2009. július 1-e után is. 2009. július 1-eje után az utóbb született gyermekek utáni lakásépítési kedvezményt, fiatalok otthonteremtési támogatását a fennálló tartozásból jóváírással akkor lehet igénybe venni, ha az adósok 2009. június 30-áig benyújtották a kérelmet a hitelintézethez a kölcsönszerződés megkötésére. Az utólagos támogatások, továbbá az otthonteremtési kamattámogatás, a lakásépítési támogatás, a fiatalok, valamint a többgyermekes családok lakáscélú kölcsöneinek állami támogatása, a közszférában dolgozók kamattámogatása, továbbá az akadálymentesítési támogatás a hitelintézeteknél , takarékszövetkezeteknél vehetők igénybe. A támogatások részletes feltételeiről a Magyar Állammal a támogatások folyósítására és elszámolására szerződést kötött hitelintézetek adnak tájékoztatást. Ha hitelintézet a támogatás iránti kérelmet elutasítja, az igénylő a Kincstártól kérheti, hogy állapítsa meg a támogatási feltételeknek való megfelelését.

Annak érdekében, hogy az ingatlanok a támogatás céljának megfelelően meghatározott ideig (jellemzően 10 évig) a támogatottak lakóhelyéül szolgáljanak, jogszabály és a támogatási szerződések alapján az ingatlan-nyilvántartásba – az érintett ingatlanok tulajdoni lapján – a magyar állam javára jelzálogjogot, elidegenítési és terhelési tilalmat jegyeznek be. Az ingatlan-nyilvántartási változtatások földhivatali bejegyzéséhez szükséges engedély kiadásához a tulajdonosoknak a Kincstárnak a támogatott ingatlan fekvése szerinti irodájához kell fordulniuk kérelemmel. A Kincstár az állami igény és a támogatási cél teljesülése szempontjából megvizsgálja a kérelmet, és a feltételek megléte esetén kiadja a szükséges jognyilatkozatot.

2012. szeptember 19-étől a Kincstárnak a támogatott ingatlan fekvése szerinti irodájához kell bejelenteni, ha a támogatott ingatlant elidegenítették, lebontották, harmadik személynek átengedték, a lakáscéltól eltérően hasznosítják, illetve azt is, ha a lakás nem a támogatott személy és a vele együttköltözők lakóhelyéül szolgál. Előbbi magatartások a támogatás visszafizetését vonják maguk után, kivéve, ha az elidegenítés célja újabb, a támogatott ingatlan helyébe lépő lakás vásárlása vagy építése. A Kincstártól kell kérni a támogatás visszafizetésének felfüggesztését és az állami igény biztosítékainak másik ingatlanra való átjegyzését is. A korábban a jegyzőhöz benyújtott kérelemre indult felfüggesztési, átjegyzési ügyben változatlanul a jegyző dönt. 2015. január 1-jétől kizárt az állami jelzálogjog újabb ingatlanra való átjegyzése, és ezzel a visszafizetési kötelezettség alóli mentesülés abban az esetben, ha az újabb lakást a támogatott személy a Ptk. szerinti közeli hozzátartozójától vagy élettársától vásárolta, továbbá akkor is, ha a támogatott személy tulajdonosa az eladó jogi személynek, jogi személyiség nélküli szervezetnek, illetve egyéni vállalkozóként önmagának mint magánszemélynek értékesíti az újabb ingatlant.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

error: Content is protected !!