FONTOS MEGOSZTANI! AZ AUTÓD MÚLHAT RAJTA
MUTATJUK A RÉSZLETEKET
Ha ezt látod meg az autódon akár nagy bajba is kerülhetsz.
Az autómaffia egy újabb trükköt eszelt ki az autók, vagy éppen a benne lévő értékek ellopására.
A trükk lényege annyi, hogy a gyanútlan autós kilincse alá egy pénzérmét rögzítenek, ez után az autós kinyitja az autót és elindul vele. Eközben követik őt az autómaffia emberei. Amikor megáll az autós és bezárja a kocsit a kilincs alá rejtett pénzérme leblokkolja a központi zárat és ez után már könnyűszerrel ellehet lopni az autóban lévő értékeket, vagy éppen magát az autót.
Védekezési módszerek autótolvajok ellen
Rejtett kapcsoló, néma riasztó, esetleg GPS? Legelső tanács: hipermarketben tejet vegyél!
– Ugye, szereltetsz már valami lopásgátlót a kocsidba? – kérdeztem kedves ismerősömet. Nemrég lopták el a kocsiját, és vett helyette másikat.
– Azt mondta a barátnőm, hogy rakjak szöges szőnyeget az ülésre. Vagy orosz újságot – próbálta elviccelni a dolgot, miközben tudta, tényleg kell bele valami.
No de mi? A választék cifra, mint a cirkuszkerítés. Segítünk, végigvesszük a legismertebbeket!
Üvegek gravírozása – Körülbelüli árak: pár ezer forinttól
Tulajdonképpen ez még nem autóvédelem, inkább üzenet a kocsik között rosszban sántikáló tolvajnak. Az én üvegeim jelöltek, ne engem vigyél el, hanem másik autót! Sokan csak legyintenek erre a megoldásra, mások viszont esküsznek a hasznosságára.
Mellette:
– olcsó
– gyors eljárással megoldható
– tömegautók esetében valóban hasznosabb olyan autót ellopni, aminek az üvegeit is felhasználhatja a megrendelést leadó orgazda/bontós/szerelő
Ellene:
– fizikailag nem autóvédelem
– ha bármi más alkatrész miatt kell a bűnözőknek a kocsi, az üvegeket – mint a kocsit azonosító bizonyítékokat – csak összetörik a jármű szétbontása után, és kész
Ha már gravíroztatunk, az sem mindegy, hogy mit. Két tábor áll egymással szemben. Az egyik szerint a régi módszer alapján a rendszámot kell belemaratni az üvegekbe, hiszen már ránézésre gyanús az a kocsi, amelyiknél nem stimmel az ablakon olvasható betű és számsor a fémlapokon láthatóval.
Az ellenzők szerint máris használhatatlanná válik ez, ha autótörés után új rendszámot kér a tulaj az önkormányzattól. Szerintük a tuti megoldás az alvázszám bemaratása, hiszen az állandó. Csakhogy ki látott már közúti ellenőrzésnél olyan rendőrt, aki a gravírozást összenézi az alvázszámmal?
Hangos és néma riasztók – Körülbelüli árak: jellemzően 10 és 50 ezer forint között
Ön körbenéz az utcában parkoló kocsik között, ha riasztó vinnyogását hallja? Ugye, hogy nem. Ezzel tulajdonképpen el is mondtuk a villogó és szirénázó riasztók hátrányait. Ugyanakkor az is vitathatatlan, hogy ordító autóban tolvajt se látott még soha, senki nyugodtan mókolni, az is eliszkol, ha visítani kezd a megpiszkált jármű.
Homoki itt is előáll az új trenddel, ő olyan GPS-es nyomkövető rendszereket telepít, amelyek néma riasztásokat idézhetnek elő. Ezek lényege, hogy ajtónyitásra, vagy indítási kísérletre (programozástól függ) a kocsiba szerelt GSM-rendszer riasztja a jármű tulajdonosát (pl. sms-t küld), vagy egy diszpécser-központot, a teljesen néma kocsi elindításán fáradozó bűnöző erről semmit nem tud. Ilyenkor a tulajdonos értesítheti a rendőröket, vagy akár saját maga “letilthatja” a kocsi esetleges mozgását a távolból.
Mellette:
– társítható bármely korábban említett záras vagy rejtett kapcsolós megoldás mellé
– aki tolvajt akar fogni, és saját kezűleg ítélkezni, ezt válassza
Ellene:
– önmagában ez sem fizikai járművédelem
– blokkolható a GSM-frekvencia
És sok sok más módszer létezik,ha úgy gondolod hogy veszélybe van az autód,akkor érdemes egy szak szervizbe menni,és felszerelni autólopás elleni védőfelszereléssel.
Kérlek, osszátok ezt a cikket, mert az elmúlt hónapokban megsokszorozódott az így ellopott és feltört autók száma.
Vélemény, hozzászólás?