Havi 23 ezer forintos támogatás közmunkásoknak >>> Minden közmunkás igényelheti!
Havi 23 ezer forintos támogatás közmunkásoknak -akár 6-8 hónapig! így igényelheti a fizetése mellé!
Kinek jár a pénz ?
Az elhelyezkedési juttatás összege megegyezik a foglalkoztatást helyettesítő támogatás (FHT)
havi összegével, amely támogatást addig kapja az egyén, ameddig a közfoglalkoztatási jogviszonya
munkaviszony létesítése hiányában fennállt volna. A támogatás folyósítása havi bontásban
utólag történik.
Az új jogintézmény működésére példaként említenénk egy 8 hónapig tartó közfoglalkoztatási
jogviszonyt, az egyén a 2. hónapban elhelyezkedik egy vállalkozónál, akkor a hátralévő időre
– ami 6 hónap – megkapja az FHT összegét (22.800 Ft) havonta.
Igénylése : fővárosi/megyei kormányhivatalok és az állami foglalkoztatási szervként
eljáró járási/fővárosi kerületi hivatalok valósítják meg.
Itt a törvényi háttér az ellátáshoz >>
328/2015. (XI. 10.) Korm. rendelet
a közfoglalkoztatottak elhelyezkedési juttatásáról
A Kormány a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról szóló 1991. évi IV. törvény 40. § (4) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, az Alaptörvény 15. cikk (1) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:
1. § (1) Elhelyezkedési juttatás illeti meg kérelmére azt,
a) akinek a legalább egy hónapja fennálló közfoglalkoztatási jogviszonya a kérelem benyújtását megelőző 30 napon belül azért szűnt meg, mert a Polgári Törvénykönyv szerinti gazdasági társasággal, vagy az egyéni vállalkozóról és az egyéni cégről szóló törvény hatálya alá tartozó munkaadónál, vízi társulatnál, valamint erdőgazdálkodónál a fővárosi és megyei kormányhivatal állami foglalkoztatási szervként eljáró járási (fővárosi kerületi) hivatalának (a továbbiakban: járási hivatal) közvetítésével vagy anélkül, határozatlan idejű vagy legalább egy évre szóló határozott idejű munkaviszonyt létesített, és
b) aki a kérelem benyújtását megelőző két éven belül – ideértve az a) pontban meghatározott közfoglalkoztatási jogviszony időtartamát is – legalább 180 napig közfoglalkoztatási jogviszonyban állt.
(2) Az elhelyezkedési juttatás további feltétele, hogy az (1) bekezdés a) pontjában meghatározott munkaviszonyban a munkaidő eléri a legalább napi hat, megváltozott munkaképességű személy esetében a legalább napi négy órát, és a munkaviszony – legalább olyan időtartamig – folyamatosan fennáll, ameddig a közfoglalkoztatási jogviszony munkaviszony létesítése hiányában fennállt volna.
(3) Nem illeti meg az elhelyezkedési juttatás azt, akinek esetében a munkavégzés helye a foglalkoztató azon a telephelyén van, ahol közfoglalkoztatottként a munkáját végezte.
(4) Az elhelyezkedési juttatás a 2. § (1) bekezdésében meghatározott támogatási időtartam lejártát követő 2 évig ismételten nem igényelhető.
(5) A munkaviszony fennállását a munkaadó havonta igazolja.
2. § (1) Az elhelyezkedési juttatás összege megegyezik a foglalkoztatást helyettesítő támogatásnak, a közfoglalkoztatási jogviszony megszűnését követő naptól addig az időpontig tartó időtartamra számított összegével, ameddig a közfoglalkoztatási jogviszony – munkaviszony létesítése hiányában – fennállt volna.
(2) A támogatást kérő személyt az elhelyezkedési juttatás arányos összege illeti meg, ha a munkaviszony az (1) bekezdésben meghatározott időtartamnak csak egy részében áll fenn, és a munkavállaló azonnali hatályú felmondásával vagy a munkáltató részéről felmondással szűnt meg.
(3) Az (1) bekezdésben meghatározott elhelyezkedési juttatást havi bontásban, utólag kell folyósítani.
3. § (1) Az 1. §-ban meghatározott juttatás iránti kérelemnek tartalmaznia kell
a) a kérelmező nevét, születési helyét és idejét, lakóhelyét, tartózkodási helyét,
b) a közfoglalkoztató, valamint a munkaadó megnevezését,
c) a közfoglalkoztatási jogviszony, valamint a munkaviszony időtartamának megjelölését.
(2) Az elhelyezkedési juttatás iránti kérelmet a közfoglalkoztatási jogviszony megszűnésétől számított 30 napon belül kell benyújtani.
4. § (1) Az 1. §-ban meghatározott támogatáshoz szükséges pénzeszközöket a Nemzeti Foglalkoztatási Alap foglalkoztatási alaprészének központi kerete biztosítja oly módon, hogy a támogatás nyújtására központi munkaerő-piaci program keretében kerül sor.
(2) A támogatásban részesülő haladéktalanul köteles bejelenteni az 1. § (1) bekezdés a) pontjában meghatározott munkaviszonynak az 1. § (2) bekezdésében meghatározott időpont előtti megszűnését.
(3) Az 1. §-ban meghatározott támogatás további folyósítását meg kell szüntetni és a támogatásban részesülő köteles a már felvett támogatást visszafizetni, ha az 1. § (1) bekezdés a) pontjában meghatározott munkaviszony az 1. § (2) bekezdésében meghatározott időpontot megelőzően a munkavállaló felmondásával, közös megegyezéssel vagy a munkaadó azonnali hatályú felmondásával szűnik meg.
5. § (1) Az e rendelet által szabályozott támogatással kapcsolatos ügyekben a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló törvény rendelkezéseit kell alkalmazni a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról szóló 1991. évi IV. törvény 21. §-ában, 54. §-ában, valamint 55. §-ában foglaltak figyelembevételével.
(2) A támogatással kapcsolatos elsőfokú hatósági feladatokat a járási hivatal látja el.
6. § Ez a rendelet 2016. január 1-jén lép hatályba.
Ha tetszett a cikk, kérjük oszd meg, hogy mások is láthassák!