VIGYÁZAT! BÉNULÁST, HÁNYINGERT, MAGAS LÁZAT ÉS KOMOLY FÁJDALMAT OKOZ ENNEK AZ ÁLLATNAK A CSÍPÉSE!
A legveszélyesebb csípések itthon, és amiről felismered őket – Bénulást, hatalmas sebeket okozhatnak
Nem csak a kullancsokkal kell nagyon vigyázni.
Ha veszélyes csípésekről van szó, sokan úgy gondolják, hogy Magyarországon legfeljebb a kullancsok terjesztette betegségek miatt van félnivalójuk, holott több állat csípése is képes egy kis kellemetlenségnél nagyobb bajt okozni.
A szúnyogok bár sokszor sokféle betegséget terjesztenek, akár súlyos trópusi betegségeket is, mégis az ő általuk okozott betegségek csak egy kis részét jelentik a súlyos csípéseknek.Olykor egy méh vagy darázs csípése is halálos lehet, ugyanis az arra allergiás embereknél súlyos anafilaxiás sokkot vált ki, ami akár végzetes is lehet!Nagyjából ezeket az információkat tudja is mindenki, ezért most szeretnénk olyan veszélyes csípésekre felhívni a figyelmet, amire kevesen gondolnak!Akadnak azonban olyan veszélyes csípéssel rendelkező állatok, amelyekkel a leggyakrabban anélkül futsz össze a természetben, hogy sejtenéd, milyen bajt okozhatnak. Mutatjuk, mivel vigyázz jobban!
Magyarországon csak egyetlen olyan pókszabású él, aminek végzetes lehet a csípése ez pedig a jól ismert kullancs, de ezen felül több olyan pókfaj is létezik, aminek kellemetlen a csípése, mérge is van, ami fájdalmas és nagyon kellemetlen csípést okozhat, de ritka esetben nagyon súlyos tünetekhez is vezethet.Ilyenek a mérges dajkapók és a szegélyes vidrapók.
A dajkapók csípése hetekig tartó panaszokat (fájdalom, gyulladás, végtagzsibbadás) okozhat. Az állat marása nemcsak bedagad és fáj, de a végtagok esetében erős zsibbadást, időszakosan bénulást okoz, sőt, hányingert és magas lázat is képes kiváltani. Mindig az adott tünetet kell kezelni a súlyosságnak megfelelően, allergia ellenes, gyulladáscsökkentő szerekkel, helyi hűsítő borogatással.Elfekélyesedés inkább felülfertőződéstől képzelhető el, emiatt arra kell vigyázni, hogy az elváltozást ne vakarja el, illetve ha hámsérülés történik, vagy nedvezővé válna az elváltozás, mindenképpen fertőtlenítő szeres fedőkötést kell alkalmazni (pl. Betadine), hogy a seb további fertőződést elkerülje. A lefolyásra nincs sablon. Felülfertőződés esetén annak megfelelően kell eljárni, függetlenül a csípés eredetétől.
A szegélyes vidrapók csípése erősen megdagad és órákon át tartó fájdalommal jár.
Vélemény, hozzászólás?