Felmondás közös megegyezéssel 2018 – minta, nyomtatvány >>>
FELMONDÁS KÖZÖS MEGEGYEZÉSSEL – NEM LÉTEZIK, JÓL GONDOLJA MEG MIT ÍR ALÁ! -ÉVEKIG JÁRHAT ÜGYVÉDHEZ! NAGYON PÓRUL JÁRHAT! Tévedés a közös megegyezéssel való felmondás! Sajnálatos módon nagyon sok munkavállaló egyáltalán nincs tisztában azzal, hogy milyen feltételekkel, hogyan kerülhet sor a munkaviszony közös megegyezéssel történő megszüntetésére!
MINDEN MUNKAVÁLLALÓNAK NAGYON HASZNOS INFORMÁCIÓK >>>
Az a tapasztalat, hogy sajnálatos módon nagyon sok munkavállaló egyáltalán nincs tisztában azzal, hogy milyen feltételekkel, hogyan kerülhet sor a munkaviszony közös megegyezéssel történő megszüntetésére. Általában tévesen használják azt a kifejezést, hogy közös megegyezéssel adta be a felmondását, vagy a munkáltatójuk mondott fel nekik közös megegyezéssel, pedig ez így nem is lehetséges, mert a felmondás mindig egy egyoldalú nyilatkozat vagy a munkavállaló vagy a munkáltató részéről.
Tehát minden esetben a munkaviszony valamely szereplőjének; a munkavállalónak, vagy a munkáltatónak a másik félhez címzett egyoldalú nyilatkozata, ehhez képest a közös megegyezés kizárólag mindkét fél egyező akaratával jöhet létre. Talán azért alakulhatott ki a félreértés , mert sok esetben a munkáltató szóban felmond a munkavállalónak, ezután elé tesz egy közös megegyezéses munkaviszony megszüntetésről szóló megállapodást, ennek köszönhető, hogy általában összemosódik a két fogalom.
A munkavállalóknak fontos minden esetben nagyon odafigyelni, mert sajnos nem minden esetben kedvező a részükre a közös megegyezés elfogadása, aláírása. Abban az esetben, ha a munkáltató mond fel, nem szűnik meg azonnal a munkaviszony,ilyenkor életbe lép a felmondási idő, aminek a felét nem muszáj munkával tölteni és akkor, végkielégítésre is jogosult a munkavállaló, ha már több mint három éve munkaviszonyban van. De ha aláír egy közös megegyezést, abban az esetben akár azonnal megszüntethető a munkaviszonya és bizony ilyenkor végkielégítés fizetési kötelezettsége sem lesz a munkáltatónak. A munkavállalónak még a megállapodás aláírása előtt mindenképpen mérlegelni kell, ezért ha van lehetőség, kérjen gondolkodási időt és tájékozódjon, akár jogi képviselővel is egyeztethet a munkavállaló.
Nagyon fontos említeni azt a megállapodásba szinte minden esetben belefoglalt pontot, amely szerint a felek kijelentik, hogy további követelésük nem áll fenn egymással szemben.
Javasoljuk, hogy fordítsanak kiemelt figyelmet a megállapodás ezen részére, abban az esetben, ha a munkáltatónak tartozása van a munkavállalóval szemben. Ugyanis ebben az esetben , ha ezzel a ponttal kiegészítve írja alá a munkavállaló a közös megegyezéses munkaviszony megszüntetésről szóló megállapodást, abban az esetben a munkáltatóval szemben fennálló követeléséről is lemond a munkavállaló, így később jogi úton sem lehet kérni a munkáltatótól a tartozást.
Minden esetben érdemes, ha van rá lehetőség kikérni egy szakember véleményét, amikor munkaszerődés felbontásáról van szó, mert ebben az esetben lehet elkerülni, hogy ne érje kár.
Vélemény, hozzászólás?