Site icon 24 óra! – Friss hírek

LAKOSSÁGI FIGYELMEZTETÉS! VESZÉLYES ROVAR – HA ILYET LÁT AZONNAL CSUKJA BE AZ AJTÓKAT, ABLAKOKAT! FONTOS! ITT TÁJÉKOZÓDHAT

LAKOSSÁGI FIGYELMEZTETÉS! VESZÉLYES ROVAR – HA ILYET LÁT AZONNAL CSUKJA BE AZ AJTÓKAT, ABLAKOKAT! FONTOS!

ITT TÁJÉKOZÓDHAT :

Sokan frászt kapnak, ha egy-egy nagyobb rovar felbukkan a ház környékén, a lakásban, főleg, ha az illető zümmög, és feltűnő sárga-fekete színekkel jelzi, mennyire veszélyes. A darazsakat és a méheket nem tudjuk elkerülni, az épületek, a lakások számukra tökéletes, védett élőhelyet jelentenek – ahogy nekünk is.

Darázs a párna alatt

Kollégánk számolt be egy jókora darázsról, ami nap mint nap azon ügyködött, hogy sárból készült fészket építsen egy párna alá. Az ember esténként, lefekvés előtt lerombolta az alkotást, a darázs napközben újra összehordta. Végül a rovar unta meg a kőműveskelemenkedést, amiben nagy szerepe lehetett a két napig csukva tartott ablakoknak is.

Az ágyadba is költözhet: Ha ezt látod a szobában valahol, azonnal csukd be az ablakot, és készülj! Nézze meg ezt a képet alaposan, mert ezentúl fel kell tudnia ismerni! A fotón egy lopódarázs fészek van, amit az állat sárból épít fel.Ezt a fészke bárhol megtalálhatjuk a lakásban, házunkban! A szerencsés eset az ha megtaláljuk, mert sajnos olyan eldugott zugokba is teheti a fészket, hogy csak hosszas keresés és bosszúság árán találhatjuk meg. A 24.hu egyik olvasójának köszönhetőn készült el ez e figyelmeztetés, ugyanis ő is ilyen fészket talált az otthonában! Ha i is ilyen találunk mindenképpen, minél gyorsabban cselekednünk kell, de így sem lesz olyan egyszerű a megszabadulni tőle, ugyanis akárhányszor leromboljuk, a lopódarázs újra fogja építeni! Egy darabig..aztán egy idő után majd belátja, hogy az otthonunk számára nem ideális hely és továbbáll.

A lopódarázs a képen látható fészekbe helyezi a petéit, de mielőtt lezárja azokat, lebénított, de még élő táplálékforrást helyez a peték mellé. Ezek általában pókok.

Tízezer darázsból 5 “veszélyes”

Kiemelt képünkön egy barnalábú lopódarázs látható. Persze nem kell attól félni, hogy kirámolja a lakást, a viszonylag nagydarab, 15-30 milliméteres rovar nevét a lopótökhöz hasonló potroha ihlette.

Magányosan él, ami számunkra mindenképpen jó hír, ráadásul békés jószág; az agresszió (azaz a fészek meglehetősen jogos védelme) és az esetenként allergiás reakciót okozó, sokáig gyötrő méreg a családközösségben élő társas darazsak sajátja.

A lopódarázsnak is van fullánkja, mérge, de nem fegyverként használja, támadását szinte képtelenség kiprovokálni. Az ő műszere egy precíziós eszköz. Igaz, egy sima „darázscsípésnél” sokkal, de sokkal hátborzongatóbb célt szolgál, de nem minket fenyeget.

És mit keres a lakásban?

Magyarországon öt lopódarázsfaj honos, ezekből egy-egy Amerikából és Ázsiából behurcolt faj, mely az ember közelében találta meg számítását. A hasonló életmódot folytató őshonos lopódarazsak általában erdőn-mezőn élnek, ritkábban fordulnak elő emberi környezetben.

Exit mobile version