A mainstream régészet nem tud mi t kezdeni a létezésükkel, melyek sok esetben fél millió évnél is régebbiek, vagyis abban a korban keletkeztek, amikor még nem volt ember, nemhogy fejlett emberi technológia ezeknek a kialakítására…
A világszerte a föld alól előkerült leletek, templomok, és hatalmas földalatti komplexumok maradványai mind arra utalnak, hogy egykoron egy ősi civilizáció élt odalenn.
Ez a civilizáció akár az embert is megelőzhette, ugyanis akadnak a bolygón olyan mesterséges vájatok, melyek több kilométer hosszan nyúlnak a föld alá, és a kormeghatározás során azt állapították meg, hogy legalább 500.000 évvel ezelőtt alakíthatták ki őket.
Emésszük meg a gondolatot: 500.000 – vagyis félmillió – év.
Csak a tisztánlátás végett: az emberek elődje, a Homo erectus 1 vagy 2 millió évvel ezelőtt alakult ki Afrikában.
Rengetege idő kellett ahhoz, hogy ezek fölegyenesedjenek elkezdjenek komolyabb társadalmakba rendeződni, és megtanulni az eszközöket bonyolultabb műveletekre használni.
A fél millió évvel ezelőtt létrehozott barlangok, és alagutak egyszerűen nem lehettek az ősi emberek, emberszabásúak művei.
Ha így lett volna, akkor az ókorra már csúcstechnológiával kellett volna rendelkezniük a fejlődésük üteméből következően.
Erre történelmi bizonyítékok is vannak, amik ezt alátámasztják.